Сьогодні посада Президента є найбажанішою в українській політиці. Водночас Президент України ні перед ким не звітує і не несе відповідальності за ту владу і гроші, які він контролює та використовує, переконані в «Об’єднанні «Самопоміч».

Повний текст проекту закону про Президента України “Об’єднання “Самопоміч”

Зважаючи на це, парламентська фракція розробила проект закону «Про Президента України», який встановлює правила для особи, що перебуває на посаді Президента, і дає дієві запобіжники від зловживань.

«Ми маємо дуже хорошу Конституцію – там прописані повноваження Президента України. Але водночас там немає жодної деталізації, як він має звітувати про використання своїх повноважень. А якщо Президент зійшов з розуму? У нас немає закону, де прописаний процес імпічменту – спокійно, як це є у всіх нормальних демократіях. Тому ми підготували законопроект, де чітко це все прописано. На моє глибоке переконання, він має бути проголосований парламентом. Ми не обираємо монарха з абсолютним правом керувати і не мати за це ніякої відповідальності», – наголошує лідер «Самопомочі», міський голова Львова Андрій Садовий.

За словами Андрія Садового, він обіцяє передати проект закону Петру Порошенку та Володимиру Зеленському, які братимуть участь у другому турі президентських виборів.

Відповідно до розробленого законопроекту, Президент буде здійснювати лише ті повноваження, які визначені для нього Конституцією.
– Тобто він не зможе неконституційно призначати склад НКРЕКП і інших регуляторів, очільників СБУ в областях тощо.
– Канцелярія Президента буде допоміжним органом і не буде дублювати повноважень уряду.
– Президент не зможе створювати жодних ДУСів чи інших органів управління.
– Прем’єр-міністр за посадою стане секретарем РНБО, щоб не було протистоянь між Президентом і Прем’єром.
– Президент зможе призначати чи звільняти будь-кого у виконавчій владі лише за поданням або за згодою Прем’єр-міністра.
– Президент буде щорічно звітувати перед парламентом за використані ним кошти.

Крім того, у проекті чітко визначені підстави та процедури для припинення повноважень Президента. Зокрема, деталізовані процеси імпічменту та визначення неспроможності особи виконувати повноваження за станом здоров’я.