Новини

Всі новини
2018-09-26

Зневірі протиставити конкретні справи

Депутат обласної ради, керівник обласного осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч» Богдан Станіславський провів черговий виїзний прийом у селах Гавриляк, Гарасимів, Підвербці.

Якщо під час зустрічей люди запитують: «Що ви нам обіцяєте? Вікна, шафу чи двері?», Богдан Станіславський відповідає, що прийшов почути, які справи можна зробити спільно. Краще не роздавати обіцянки, а робити конкретні справи, робити разом, – вважає депутат. Інакше кажучи, “Візьми і зроби!”

Хоча у с. Гавриляк якраз дякували фракції ПП «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді за конкретну допомогу з дитячим садочком і з будівництвом місцевого храму. За словами Богдана Станіславського, це результат децентралізації: гроші дали на місця і завдяки депутатам їх змогли виділити на конкретні об’єкти.
– У 2013 році на цьому дитячому садочку було виконано 95% робіт і все призупинилося. Ми з обласного бюджету допомогли виділити близько 200 тисяч гривень, ще трохи додала сільська рада, і в цьому році садочок було відкрито. Добре, що є діти і працює садок. Де є садок, там буде і школа.

Зараз тут біля 20 дітей. Приміщення невелике – кілька кімнат, їдальня, зате є гаряча вода, всі зручності, тепло, затишно. Тепер це один з кращих садочків Тлумацького району.
А сільський голова Микола Мисюра розповів, як саме за підтримки Богдана Станіславського у селі почали будувати нову церкву.
– Наш храм святої Покрови старий, дерев’яний, йому більше 170 років. Громада наважилася взятися за будівництво нової церкви. У касі тоді було коштів хіба на один проект. Але люди ідею підтримали. У серпні 2014 року залили фундамент, а в цьому році плануємо уже завершити покрівлю церкви. До будови долучаються жителі села, хоча фінансів бракує.
Це про обіцянки і допомогу. А щодо болей і проблем, з якими приходять люди на виїзний прийом, то вони і схожі, і у кожному селі свої. Жаліються селяни на відміну субсидій, з острахом чекають нових тарифів на газ, мріють про робочі місця для дітей, аби не змушені були виїжджати на заробітки. Це проблеми, так би мовити, глобальні. А є і локальні.
У с. Гарасимів, приміром, найбільшою проблемою називають дорогу, через що уже кілька місяців не їздить автобус на Обертин. Нарікають на опалення у школі, коли у класах взимку температура падає до 12 градусів. Як сказав сільський голова Василь Колинецький, «На опалення потрібно 800 тисяч гривень – це по селі не збереш».
У с. Підвербці теж знають, наскільки потрібне тепло у школі. У день депутатського прийому в навчальному закладі саме міняли опалення.  У цій школі навчається 82 дітей, в середньому дев’ятеро у класі. Зате в першому – 12.Також є група у дитячому садочку, є ще діти які хочуть ходити в садок. Є навіть приміщення, але не вистачає коштів аби привести до ладу приміщення. Як кажуть, це завдяки коштам, які свого часу виділяла держава при народженні другої і третьої дитини.

У кожному з трьох сіл Богдан Станіславський побував у школі, дитячому садочку. А у с. Гарасимів особливу увагу приділив підготовці до третього свята капусти – фестивалю «Подяка Богу за врожай». Двічі таку мистецьку акцію проводили в Обертині, тепер вона стає мандрівною. Безпосередньо на фестивалі Обертин передасть естафету Гарасимову, а наступного року це вже буде Яківка. Очікується приїзд учасників не лише з Тлумацького району, а й з інших. Буде розгорнуто 12 фольклорних обійсть, де виступатимуть аматорські колективи, презентуватимуть страви з капусти і пригощатимуть ними гостей. Такі фестивалі – це можливість і себе показати, і привабити туристів.
А зараз тривають роботи з підготовки села до свята. В селі відчутно зміни: почистили русло річки, укріпили парапет біля церкви, побудували сучасні очисні споруди для школи, завершується заміна вікон.  

Богдан Станіславський зазначає, що громадам потрібні такі мистецькі фестивалі, потрібні проекти та ініціативи з різних напрямків, бо вони згуртовують людей. Навіть у скрутний час не можна лише жалітися комусь і жаліти себе, не можна зневіритися. Це як дитина, що впала – вона підніметься і піде далі.

Ярина Рудківська