Новини

Всі новини
2017-10-13

«Закон про реінтеграцію підставляє українських військовослужбовців», – Олександр Кулик

6 жовтня Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях» (про реінтеграцію Донбасу). Цим законом продовжується на рік дія особливого статусу у складі України територій,  що нині контролюються так званими «ДНР» та «ЛНР».

На думку керівника міської організації партії «Самопоміч» Олександра Кулика, у майбутньому цей закон негативно вплине на українських військовослужбовців.

«Документ, що надавав особливий статус для окупованих територій, ухвалений Верховною радою у вересні 2014-го на три роки – до 18 жовтня. За цей час ситуація на сході не змінилася. Верховна Рада так і не визнала в юридичній площині Росію агресором, а тимчасово непідконтрольні землі на Донбасі – окупованими.

Визнання цих термінів дало б змогу притягнути до відповідальності винних за бойові дії на сході. Відповідний законопроект підготували народні депутати «Самопомочі»: він уже не перший рік просто лежить у парламенті.

Прийняття законопроекту про реінтеграцію нардепи «Самопомочі» заблокували. «Він здає інтереси України», – аргументували цю позицію народні обранці.

Зараз окуповані території мають бути ізольовані. Маємо зберегти надання їм гуманітарної допомоги від міжнародних організацій. Але всі інші операції, особливо торговельні, треба припинити.

Всупереч опору «Самопомочі» документ таки ухвалили. Закон про реінтеграцію підставляє українських військовослужбовців – їх сьогодні саджають у в’язниці, а цей закон дає можливість амністувати тих, хто їх вбиває. Тому наші ж військовослужбовці, на жаль, незахищені», – коментує Олександр Кулик.