Новини

Всі новини
2017-10-27

Випускники першої у Франківську «Школи права» отримали сертифікати

«Думаю, маленький крок до побудови правової держави ми зробили», – каже організатор проекту «Школа права» Дмитро Токарук. Ідея провести навчання для молоді з правової грамотності виникла у студента 4-го курсу юридичного факультету у травні цього року. Тоді він разом з однодумцями взяли участь у проекті «Реалізуй свою мрію», що організувала міська організація партії «Самопоміч», розробили ідею школи та отримали від депутата міської ради Петра Гречанюка підтримку в організації.

«Бачив, як майже кожного дня порушуються права людей, а вони навіть про це не знають», – каже франківський студент. Щоб допомогти молоді у знанні закону розробили триденне навчання. Фахові юристи розповідали про права людей у повсякденному житті: як захистити себе, якщо роботодавець не виплачує заробітну плату, як у магазині повернути кошти за товар неналежної якості, чи можна не платити за неякісні комунальні послуги. Для студентів стала цікавою тема про захист своїх прав в університетах.

«Я сама навчаюся на юриста, але дізналася багато нового. Позитив, що тут говорили про речі, які відбуваються щодня і навколо нас. Це має практичне застосування», – розповідає про свої враження від навчання слухачка «Школи права» Оксана.

Депутат міської ради від партії «Самопоміч» Петро Гречанюк допоміг в організації проекту. Каже, що школа права має подвійну мету: навчити людей, як правильно поводитись у тій чи іншій ситуації, а також підтримати ініціативу молодь, яка хоче втілювати у Франківську соціальні проекту.

«Молодь – це наше майбутнє. Вони талановиті і креативні, але їм дуже сильно потрібна підтримка. Приємно, що студенти зосередилися саме на юридичному навчанні. До мене як до депутата часто звертаються люди, які не можуть вирішити свої проблеми саме через те, що не знають, по яких сходах рухатись і в які двері стукати», – каже Петро Гречанюк.

Окрім знань та цікавого спілкування слухачі «Школи права» отримали сертифікати про експрес-курс правової грамотності.

Керівник міської організації партії «Самопоміч» Олександр Кулик вважає, що такі навчання необхідні для населення різного віку.

«Краще, щоб ситуацій, де ці знання знадобляться, не було, але якщо таке станеться, то треба бути готовим. Бо мати право – це добре, але треба ще вміти ним скористатися», – каже Олександр Кулик.

Це вже третій соціальний захід, який організували випускники проекту «Реалізуй свою мрію». Координатор проекту Володимир Савочка розповідає, що найбільше вразила саме активність молоді: «Вони щиро хочуть покращити життя франківців».