Новини

Всі новини
2018-02-04

В Івано-Франківську випускники «Школи графічного дизайну» отримали сертифікати. ФОТО

3 лютого випускникам «Школи графічного дизайну», яка була організована в Івано-Франківську за ініціативи міського Молодіжного крила Об’єднання «Самопоміч» та підтримки місцевого осередку політичної партії «Самопоміч», видали сертифікати про закінчення навчання. Як вони зізнаються, жоден не пошкодував про те, що два місяці наполегливо вивчали ази графічного дизайну. І головне, багато хто стверджує, що отримані знання стимулюють їх до дій.

25 слухачів «Школи графічного дизайну» з різних куточків Івано-Франківської області працювали за комбінованою системою on-line та off-line навчання, яка включала в себе інтенсиви по 8 годин в суботу та неділю і навчання вдома (з перевіркою домашніх завдань, консультаціями та індивідуальною роботою) протягом тижня. На завершення всі учасники підготували випускні проекти, тобто виконали замовлення від реальних клієнтів. А за підсумками роботи найкращі випускники зможуть працевлаштуватися спікер школи Марк Сосуля долучив їх до робочої групи дизайнерів у агенцію «Standard Design».

«Курс розрахований на навчання з нуля, починається з базового вивчення графічних редакторів і орієнтований здебільшого на молодь. Але якихось конкретних вікових обмежень немає, тому приходять всі зацікавлені. Дизайн на сьогодні одна з передових галузей розвитку економіки у світі. І ми очікуємо, що хоча б 20 людей з випуску будуть і надалі поглиблювати свої знання у цій сфері», розповідає керівник школи Марк Сосуля. «Є декілька людей, які вже знайшли собі клієнтів під час навчання. А один слухач навіть не довчився до кінця, бо отримані навички вже дозволили йому знайти роботу. Крім того, ми визначили трьох слухачок школи, які показали високий рівень знань, і будуть працевлаштовані в новостворену агенцію дизайну. 30% прибутку агенції будуть направлятись на розвиток школи дизайну та навчання нових груп».

Завдяки школі учасники змогли отримати стартові навички сучасної, конкурентоспроможної і добре оплачуваної професії, що може дозволити їм не переїжджати в більші міста та розвивати місцеве середовище.

«Про набір до «Школи графічного дизайну» я дізналася через соцмережі. Деякі навички в мене були, але я хотіла навчитися більше. Це великий поштовх для розвитку, бо можна «набити руку» і почати створювати не лише щось для себе, але й заробляти цим. Якщо не вийде з часом реалізувати себе в юриспруденції, яка є моїм основним фахом, то матиму додаткову сферу діяльності. У школі ми вчилися робити афіші, візитки, логотипи, працювати з інфографікою. Нещодавно я вже отримала перші замовлення на створення банерів. І завдяки тим навичкам, які отримала тут, вже змогла реально попрацювати. Це досить великий прогрес, як на мене», ділиться враженнями слухачка школи Анастасія Бондаренко з Івано-Франківська.

Важливою є та деталь, що навчання у «Школі графічного дизайну» було безкоштовним.

«В цій сфері я не мала жодного досвіду і все навчання починалося з нуля. Я вважаю, що таких проектів варто реалізовувати якомога більше. Бо не всі мають можливість відвідувати платні курси, які коштують недешево. Тому інші міста можуть брати приклад і організовувати такі заходи»,  каже студентка з Коломиї Аня Кавацюк.

На офіційне завершення школи завітали народний депутат України, голова депутатської фракції Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді України Олег Березюк, який перебував  з робочим візитом  на Прикарпатті, а також голова Івано-Франківського обласної організації Об’єднання «Самопоміч» Богдан Станіславський та депутат Івано-Франківської міської ради від «Самопомочі» Іван Гарасимко.

Нардеп Олег Березюк поспілкувався з випускниками школи, її координаторами та зазначив, що такі проекти є корисними і важливими. Бо дають можливість  розширити коло уявлень щодо власної професійної самореалізації та знайти роботу.

«Символи є дуже важливими, але не лише в тому, щоб їх творити. Але щоб вміти зберегти і передавати. Символи мають нести в собі якусь енергетику, вдосконалюватися. Проект є надзвичайно цікавим і бажаю, щоб ви вміли переносити свої символи, доносити їх до людей», підсумував Олег Березюк.

Голова Молодіжного крила Об’єднання “Самопоміч” в Івано-Франківську Христина Гальчук зазначила, що реалізація цього проекту показала, що молодь охоче долучається до неформальної освіти. І попереду в її команди ще багато нових ідей в цьому напрямку.