Новини

Всі новини
2017-10-13

У Калуші на благодійному аукціоні картин зібрали понад 25 тисяч гривень

Захід на підтримку онкохворої художниці Наталії Якимечко організувала калуська «Самопоміч». Тамтешні митці відкрили спільну виставку. Вони надали понад тридцять картин, які виставили на аукціон «Малюємо заради Наталі».

Це вже друга благодійна акція, яку організували активісти калуської «Самопомочі», щоб допомогти Наталі. Вона вже два роки бореться з раком грудей. Нещодавно був благодійний забіг «Біжу заради Наталі». Цього разу до допомоги долучилися й калуські художники, які надали свої полотна.

Ініціатор акції, активістка калуської «Самопомочі» Наталія Захарова розповідає, що ідея виникла від потреби.

«Наталія Якимечко зараз долає дуже тяжку недугу, і, на жаль, держава не в змозі забезпечити добре лікування. Тому ми допомагаємо. Всі калушани мають розуміти, що єднатися завжди краще ніж бути поодинці», – каже Наталія Захарова.

Мистецький аукціон обрали не випадково. Наталія Якимечко сама художниця, тому у День художника їй допомагали митці з Коломиї. Вони надали роботи для продажу, попередньо оцінивши свої полотна у початкову суму – від 200 гривень. Були твори зі стартовою сумою понад дві тисячі гривень.

Художник Степан Бака каже, що робіт для доброї справи майстри не шкодують: «Наталя наша людина і чим можемо завжди помагаємо».

Загалом на аукціоні продали понад 20 картин та зібрали 25 тисяч 300 гривень. Близько восьми тисяч повернуть художникам за їхні твори, решту – понад 17 тисяч – перекажуть Наталії Якимечко.

Керівник обласної організації партії «Самопоміч», депутат облради Богдан Станіславський теж купив картину.

«Ми вибрали картину Вікторії Гетьманської «У снах», де зображений янгол-охоронець, тато, мама і троє дітей. У нас так співпало, що теж у сім’ї є троє дітей – донечка і два старших сина. Такий аукціон – хороша ідея підтримувати людей. Отримуєш задоволення, що допомагаєш людині, і картину», – каже Богдан Станіславський.


Довідково: У 2015 році Наталія Якимечко під час вагітності дізналася про діагноз – інфільтруючу карциному правої молочної залози. Лікарі радили перервати вагітність, але жінка ризикнула.  Зараз вона виховує трьох донечок та продовжує боротися з недугою.