Новини

Всі новини
2017-10-04

Три ОСББ на окрузі Петра Гречанюка отримали додаткове фінансування

Вони перемогли у конкурсній програмі «Бюджет участі». Загалом було 62 заявки. За проекти проголосувало понад 8 тисяч мешканців. На реалізацію проектів з міського бюджету виділено 1,5 мільйона гривень. Голосування тривало кілька місяців. За цей час мешканці Івано-Франківська мали змогу впливати на розподіл бюджетних коштів. Люди створювали заявку – що саме вони хочуть змінити, а всі, хто мають міську прописку, могли голосувати за втілення задумки.

Депутат міськради від партії «Самопоміч» Петро Гречанюк розповідає, що найчастіше мешканці звертаються саме з проханням допомогти у комунальній сфері.

«На моєму окрузі чимало будинків радянського періоду, які перебувають в незадовільному стані: розбиті двори, дороги, які потребують ремонту. Намагаюся сприяти самоорганізації», – каже Петро Гречанюк.

Саме сприяння самоорганізації  депутат обрав основним мотивом своєї передвиборчої кампанії. Допомагає мешканцям й зараз: надає юридичний та організаційний супровід об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ): «Від юридичної реєстрації до участі в міських грантових програмах для ОСББ».

Петро Гречанюк розповідає, що робота на окрузі залежить від фінансування з міського бюджету. На жаль, станом на сьогодні округи отримують бюджетне фінансування непропорційно.

«Ті міські програми, завдяки яким мешканці можуть отримати кошти на покращення житлового благоустрою власних будинків, наприклад, бюджет участі, не дають змоги вирішити всі проблеми округу. Попри те, тішуся, що цього року три проекти, якими я опікувався як депутат, здобули перемогу в цій міській програмі», – каже депутат міськради.

Проект облаштування благоустрою прибудинкової території ініціювало ОСББ «Яблуневий ІФ», що на вулиці Слави Стецько,9. До будинку, фактично, немає дороги. Особливо це незручно в дощову погоду, коли земля перетворюється на болото. У підсумку голосування – 153 голоси та 46800 гривень на реалізацію. Тепер мешканцям облаштують доріжку бруківкою.

ОСББ «МАРЕ», яке об’єднує два будинки на вулицях Республіканська, 17 та Матейка, 24а, запропонувало проект економії електроенергії. На реконструкцію системи електричного освітлення сходів будинків і прибудинкової території світлодіодними світильниками з вбудованим датчиком звуку та світла їм виділять з міського бюджету 30000 грн.

Заміна внутрішньобудинкової мережі холодного водопостачання в житловому будинку 7 на вулиці Слави Стецько (ОСББ «ДІМСІМ») матиме бюджет 21608 грн.

«Вважаю, що наступного року варто з міського бюджету виділити більше коштів, можливо навіть вдвічі, щоб вдвічі більше програм могли отримати допомогу. Бюджет участі активізує людей, вони стають активними, бо реально бачать, що їхній голос важливий і впливає на розподіл міського бюджету», – переконаний депутат міськради від партії «Самопоміч» Петро Гречанюк.

«Тільки тоді, коли люди візьмуть найближчу до них ланку влади в свої руки, вони стануть справжніми ґаздами, справжніми господарями свого життя. А найближчою до мешканців ланкою влади є зовсім не міськвиконком, як думають деякі, а будинкове самоврядування», –  вважає Петро Гречанюк.

Незважаючи на це, депутат міськради часто допомагає власними коштами для вирішення проблем людей.

«Наприклад, є така проблема, як обрізка дерев. Люди говорять, що маючи дозвіл на руках, потрібно тривалий час чекати на те, щоб муніципальні структури зрізали аварійне дерево. Тим часом це дерево може впасти на людину, травмувати, а то й, не дай Боже, гірше. Тому стараюся завжди реагувати на такі запити людей, використовуючи автовишку та допомогу робітників для видалення аварійних дерев в дворах», – розповідає Петро Гречанюк.

Так, вже позрізали дерева в дворах будинків на Коновальця, 101 та 109,  Слави Стецько, 7  та 3а, а також на території ДНЗ №11 «Пізнайко».