Новини

Всі новини
2017-10-05

Тарас Виноградник передав Гошівському монастирю старовинний писемник «Ірмологіон»

Це перше набірне нотне видання в кириличному друкарстві, яке видано у 1904 році. «Ірмологіон» відредаговано порівняно з львівським першодруком 1700 року і доповнено нотною азбукою. Цим виданням депутат облради від партії «Самопоміч» Тарас Виноградник започаткував музей Гошівського монастиря.

Тарас Виноградник передав старовинний писемник отцям Василіянам через настоятеля Гошівського монастиря отця Вінкентія на міжнародній практичній конференції, яка відбулася 5 жовтня у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника. Присвячена вона 400-річчю чину Святого Василія Греко-Католицької Церкви.

«Отці Василіяни видавали  та поширювали власне друковане слово, тобто займалися книгодрукуванням. Вважаю своїм обов‘язком повернути цю книгу в бібліотеку Гошівського монастиря. Тут вона гідно продовжить традицію і доповнить колекцію рідкісних книг монастиря, а за потреби, може слугувати науковим матеріалом для дослідників», – зазначив Тарас Виноградник.

Писемник «Ірмологіон» має значну історичну значущість для України. До друку 2 1904 році його благословили три греко-католицькі владики: Андрей Шептицький, Констянтин Чехович та Григорій Хомишин.

«Знаковим є той факт, що сьогоднішня конференція відбувається у стінах навчального закладу. Сотні років тому монастирі і самі виконували функції освітніх закладів, надаючи можливість отримувати знання тим, хто бажає. В наші дні держава і церква, церква і освіта є окремими інституціями, але церква не існує поза державою і не відмежовується від освітніх процесів, вона гармонійно їх доповнює», – каже депутат облради.

Настоятель отець Вінкентій висловив слова вдячності депутату обласної ради від партії «Самопоміч» Тарасу Винограднику і наголосив, що це цінний подарунок для монастиря та стане першим експонатом музею.