Новини

Всі новини
2018-09-12

Справедлива пенсія для кожного

Рано чи пізно, але в кожної людини настає момент, коли вона задумується про майбутню пенсію. А у скількох людей цей момент вже настав, і вони турбуються, чи все враховано при призначенні їм пенсії, чи може ще щось можна врахувати, поміняти, адже  не секрет, що теперішні пенсії українців здебільшого не забезпечують достойного рівня життя на схилі літ.

З вересня цього року в приймальні Івано-Франківського обласного осередку «Об’єднання «Самопоміч»  розпочав роботу проект «Справедлива пенсія».

В рамках проекту пенсіонерам та тим, хто тільки готується до виходу на пенсію, надаються індивідуальні консультації щодо пенсійного законодавства, фахівці допомагають підібрати найбільш вигідний варіант заробітку для призначення чи перерахунку пенсії, перевірити, чи все враховано до страхового стажу людини.

За перший тиждень роботи проекту за консультацією звернулось вже понад 20 осіб, 4 із них прораховано більш оптимальний варіант заробітку (мається на увазі заробітна плата до липня 2000 року) та рекомендовано звернутись до відповідних управлінь Пенсійного фонду в області за перерахунком пенсії.

Що ж потрібно для перевірки оптимального варіанту заробітку? Перш за все,  це копія розпорядження про призначення (перерахунок) пенсій, обчислення страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітку. Також бажано мати копії довідок про заробітну плату, які подавались пенсіонером для первинного призначення чи перерахунку пенсії. Ці документи за усною чи письмовою заявою видаються пенсіонеру у відповідних управліннях Пенсійного фонду.

Для перевірки правильності підрахунку страхового стажу потрібна трудова книжка (а якщо робота була після липня 2000 р., довідка ф. ОК 5 з управління Пенсійного фонду),  для перегляду можливих варіантів обчислення заробітку – нові довідки про заробіток.

Звертайтесь до нас за адресою: м.Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 22А. Або телефонуйте: 0 800 300 420, 068-88-26-580

Крім того, надалі Івано-Франківське обласне «Об’єднання «Самопоміч» для зручності як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів планує роботу мобільного варіанту проекту безпосередньо в осередках в селах та містах області. Про графік прийомів ми будемо заздалегідь повідомляти на нашому сайті: if.samopomich.ua та у нашій спільноті у Фейсбук під назвою «Об’єднання «Самопоміч» – Івано-Франківщина».