Новини

Всі новини
2017-07-03

Скоро на Франківщині запрацює перший соціальний кооператив з виготовлення сухофруктів

Кооперативний рух в Україні має захопливу історію, що налічує вже 145 років. Кооперація сьогодні – це світовий тренд та сучасна модель бізнесу, адже дає змогу розвивати підприємства при нестабільній економіці.

У ХХІ столітті більшість, шукаючи комфортніші умови, кращу роботу, можливості саморозвитку, їде в міста. А село занепадає.

Громадська організація «Файні Ябка» прагне змінити цю ситуацію за допомогою комерційних та соціальних ініціатив.

«Файні Ябка» – це комплексний проект, який об’єднав декілька складових. По-перше, це кооперативна мережа для вирощування і закупівлі фруктів та ягід. По-друге – переробне підприємство з виготовлення сухофруктів для продажу. По-третє – це соціальні ініціативи для розвитку сіл, мета яких повернути комфортне і здорове життя.

Воно локалізоване в селищі Обертин на Івано-Франківщині, а його працівники отримують вищу за середню в області заробітну плату.

За словами ініціатора проекту, одного із почесних інвесторів проекту «Файні Ябка», депутата обласної ради від партії «Самопоміч» Богдана Станіславського, таке підприємство дає прибуток членам кооперативу, заробітну плату працівникам і накопичує кошти для реалізації соціальних проектів у селах області.

«Для фермера, який вирощує на своїй землі ягоди чи фрукти, важливо розуміти, що він має куди збувати продукцію, – каже Богдан Станіславський. – Роздрібна торгівля на ринках – це варіант, який підійде не для кожного. Наша кооперація орієнтована на діалог з громадою – дати їм вудку, а не рибу».

Перші результати від програми будуть вже через декілька місяців.