Новини

Всі новини
2017-07-14

Селище на Рожнятівщині потребує коштів на дороги, ремонт шкіл і добудову садка

Щоб допомогти вирішити проблеми селища потрібно знати, що хвилює людей, які там живуть. З цією метою депутат облради, керівник обласного осередку партії «Самопоміч» Тарас Виноградник організував та провів збори селища Перегінське Рожнятівського району.

Про проблеми гірської зони депутат облради спілкувався з директорами шкіл, керівництвом лікарні та пожежної частини. Головна частина нарікань мешканців зводилась до нестачі коштів.

Селищний голова Перегінське Ольга Абрам розповіла, що найскладніша ситуація із закладами освіти. Селище налічує понад 10 тисяч мешканців. Дитячий садок не розрахований на таке населення, тому переповнений практично у 5 разів. Для добудови корпусу садка ще на три групи потрібно 19 мільйонів. Районний бюджет покрити такі видатки не здатен.

Окрім того, у громади є бажання відновити місцевий кінотеатр. Раніше він був центром культури села, а зараз пустує через занепад. Щоб здійснити реконструкцію приміщення та замінити перекриття потрібно 50-55 мільйонів гривень.

Всупереч ще великій кількості проблем, певні результати у діяльності є. Тарас Виноградник та депутати обласної ради допомогли з виділенням коштів з обласного бюджету на водовідведення та освітлення вулиць. Також депутати посприяли виділенню коштів на укріплення берега річки Лімниця, яка протікає через селище та зазнає частих підтоплень.

«Ми разом щось робимо. Ми хочемо допомогти, але без думки громади не можемо скласти цілісної картини – на що потрібно акцентувати увага, які найважливіші питання. Тільки тоді, коли знати, що для громади є першочерговим, можна об’єднати зусилля селищної, районної і обласної влади та вирішувати ці проблеми», – каже Тарас Виноградник.

Депутат Рожнятівської районної ради від партії «Самопоміч» Галина Самілів розповідає, що для всього району найгірша проблема ремонт доріг.

«Районна влада не може вплинути на службу автомобільних доріг. Саме у них на балансі знаходяться автошляхи. Кожного року починають ремонтувати напрямок Рожнятів – Липовиця. І кожного року нема капітального відновлення покриття, – каже Галина Самілів. – Зараз знову розпочали ямковий ремонт – робочі ходять близько двох кілометрів з «мандрівним» чайничком, поливають ями рідиною і ставлять у середину пару грам асфальту. Мешканці сіл вкрай обурені таким ремонтом. Кажуть, що готові перекривати дорогу, щоб нарешті зробили капітальний ремонт».

Живе спілкування громади з представниками влади дало чимало результатів. На разі – для розуміння стратегічного напрямку.

«Я сам взяв відповідальність за Рожнятівський район. Стало боляче, що розвиваються інші гірські райони, які мають значно менше природних багатств. Рожнятів теж має потенціал стати куточком відпочинку, адже тут є чудова природа та колоритні традиції», – каже депутат облради Тарас Виноградник.