Новини

Всі новини
2017-05-19

«Самопоміч» допоможе студентам реалізувати три соціальні проекти

Протягом трьох днів у Франківську відбувався семінар для молоді «Реалізуй свою мрію». Студентам франківських вишів розповідали, як написати проект, щоб отримати гроші для реалізації задумки.

«Наші очікування від проекту виправдані, – каже керівник міської організації партії «Самопоміч» Олександр Кулик. – Молодь мудра і прогресивна, а ті стимули, які ми пропонуємо сьогодні, стають поштовхом для реалізації нових ідей. Сьогодні відзначили емоційні проекти, адже розуміємо, що за такий короткий час вони не могли бути надзвичайно якісними. Всі слухачі тільки вчилися писати проекти, тому вкладали у них більше емоції, ніж знання».

До теми: У Франківську розпочався проект «Реалізуй свою мрію»

Учасники семінару «Реалізуй свою мрію» працювали в командах по п’ять людей. Вони представили свої колективні доробки.

– «Школа права». Ідея цього проекту – проводити лекції для мешканців Івано-Франківська, щоб розповідати їм про юридичні права, які мають люди  у різних сферах.

– «Студентський коворкінг». Реалізатори ідеї пропонують організувати спільний простір для студентів, де вони зможуть займатися своїми справами. Центр має бути на базі Прикарпатського національного університету. Проект розроблений для залучення декількох грантів, тож його бюджет становить 314 тис. грн.

– Проект «Чарівний світ», ідея якого полягає у тому, щоб заохотити дітей читати книги. Команда, яка презентувала цей проект, опиралася на дослідження, що більшість часу сучасна молодь приділяє гаджетам. Розробники проекту пропонують показати, що книги – це альтернатива комп’ютерним іграм. Для цього хочуть організувати квест – завдання для учасників гри матимуть підказки з відомих книг. За словами розробників проекту, це спонукатиме учасників гри читати книги.

– Щоб зробити акцент на соціальному житті іванофранківців, наступна команда запропонувала реалізувати проект «Не тікай». Це соціальний ролик, бюджет якого 15 тис. грн. За задумкою, він мотивуватиме молодь залишатися у рідному Франківську, а не їхати за кордон.

– Проект «День червоного носика». Це дитячий фестиваль для збору коштів, щоб розмалювати стіни відділення рентгенографії обласної дитячої лікарні. Це нове відділення, яке ще не має комфортної психологічної атмосфери для діток, які там лікуються. Розробники проекту пропонують волонтерську допомогу у дитячих лікарнях, щоб підтримати малюків психологічно.

Після обговорення проектів, організатори спільно з експертом обрали трійку найкращих, які отримають від директора будівельної компанії «МЖК Експрес-24», депутата міської ради Петра Гречанюка кошти для втілення своєї ідеї.

Проект «День червоного носика» дуже розчулив організаторів, тож на цей проект передбачено 10 тис. грн.

Проекти «Чарівний світ» та «Школа права» після доопрацювання отримають по 5 тис. грн.

P70518-195412

За словами директора будівельної компанії «МЖК Експрес-24», він давно керує компанією, яка має активну соціальну позицію та часто допомагає у вирішенні гострих проблем суспільства, тож цей досвід хоче передати і молоді.

«Нам треба розвивати країну, треба придумувати щось нове, – каже Петро Гречанюк. – Студенти, які є в Івано-Франківську, це якраз ті люди, які можуть подати нові ідеї і змінювати місто на краще. Головне, що у них є бажання змін. Цю енергію варто направити у правильне русло, мотивувати і зацікавити молодь».

Студентка Ірина, яка презентувала проект «День червоного носика», розповідає, що вже мала досвід написання проектів. Але на семінарі «Реалізуй свою мрію» отримала багато знань, яких раніше бракувало.

«Якби я володіла цими знаннями до того часу, як писала проекти, мені було б набагато легше подаватися на гранти, – каже Ірина. – Це великий досвід і велика мотивація щось робити. Приємно, що саме на проект «День червоного носика» виділили кошти, оскільки давно працюю з дітками в лікарні».

Проект «Не тікай»виявився серед конкурсантів найемоційнішим, за що отримав від депутата міської ради Івана Гарасимка заохочуальну нагороду – квитки на концерт гурту «Океан Ельзи» в Івано-Франківську.

Організатор проекту Володимир Савочка теж задоволений активністю студентів. Каже переживав, що студенти запропонують масштабні проекти, які не вкладуться у досить обмежений бюджет. Молодь зрозуміла основне завдання і запропонувала ідеї локального характеру.

«Вони дуже плідно працювали в командах. Під час навчання панувала атмосфера дружнього суперництва – довести свою думку, але толерантним способом», – каже Володимир Савочка.

Організатор обіцяють не зупинятися на досягнутому. Вже восени буде навчання як реалізувати мрії для нових слухачів.

Дякуємо кав’ярням «Best Coffee & Food» та «Кавоварка» за допомогу в проведенні семінару.