Новини

Всі новини
2017-10-27

Прийняти закон про антикорупційний суд: відповідне звернення депутати міськради адресували до президента

«Не зважаючи на ряд прогресивних кроків у сфері боротьби з корупцією: створення НАБУ, впровадження електронного декларування, в державі відсутній ключовий важіль боротьби з корупцією – антикорупційний суд», – зачитав проект звернення депутат міськради від партії «Самопоміч» Іван Пуйда.

Законопроект про антикорупційний суд зареєстровано та подано на розгляд Верховною Радою ще у лютому, але за півроку рада його не розглянула, що «ставить під сумнів наміри влади продовжувати антикорупційну реформу та реально боротися з корупцією».

Депутати міськради занепокоєні, що антикорупційна реформа не буде впровадженою. Адже у чинному законі про судоустрій і статус суддів вищий антикорупційний суд передбачено, але не прийнято закон, який би регулював діяльність цього суду. Антикорупційний суд потрібний, бо без незалежної та відповідальної судової гілки влади протидія корупції не матиме покарання за корупційні дії.

«У результаті суспільство є свідком, як корупціонери уникають покарання та продовжують перебувати на посадах», – йдеться у тексті звернення.

Спеціалізований антикорупційний суд дасть можливість відновити довіру населення до судів та стане гарантією незалежності суддів.

Забезпечити формування антикорупційного суду просять здійснити протягом шести місяців. Відповідне звернення підтримало 36 обранців міської ради.