Новини

Всі новини
2018-01-31

Представники “Самопомочі” ознайомилися з проблемними питаннями громад селища Перегінське та села Нижній Струтин

Щоб вирішувати проблеми – треба про них говорити. Щоб дізнатися, що хвилює найбільше або потребує нагального вирішення, потрібно зустрічатися з громадою та керівниками.

З цією метою 30 січня на Рожнятівщину завітали представники “Самопомочі”. З робочим візитом голова обласної організації, депутат обласної ради Богдан Станіславський, помічник нардепа Тараса Пастуха Олег Кушнір, спільно з депутатом  райради від партії “Самопоміч” Галиною Самілів  відвідали селище Перегінське та село Нижній Струтин. Свою роботу вони розпочали із відвідин Нижньострутинської ЗОШ І-ІІІ ст. За словами директора Анатолія Савчука, розрахована вона на 960 дітей. А зараз у школі навчається 295 учнів. На посаді Анатолій Васильович вже 22 роки, тож як ніхто інший знає, що потребує першочергового оновлення.

“Школа побудована в 1972 році. І до цього часу в коридорах і їдальні не мінялися вікна. А це – величезні тепловтрати. Нам вже вдалося замінити майже 200 вікон по всій школі, але ще як мінімум 100 залишилося. Підлога теж стара, але поки її не чіпаємо. Бо зараз завершуємо облаштування санвузлів”, – розповідає про свою “господарку” директор школи.

У планах ще відкриття невеликого тренажерного залу для старшокласників. Анатолій Савчук зізнається, що керувати таким великим об’єктом в теперішніх умовах — дуже непросто.

“Школа велика, але потребує і великих капіталовкладень, — каже депутат  райради від “Самопомочі”  Галина Самілів. — Спільними зусиллями вдалося завершити перекриття приміщення, оновити фасад, за кошти з  районного бюджету зроблено кілька внутрішніх туалетів. Але роботи ще дуже багато”.

Сільському Народному дому також вже виповнюється 40 років. Тут встановили сучасну електрокотельню, провели невеликий косметичний ремонт. Але все ж приміщення потребує капітальної реконструкції.

“Першочерговою є потреба заміни вікон в кабінеті художніх керівників, де вони з дітьми займаються. Бо 25 жовтня тим віконним рамам вже 40 років виповниться, так і просяться, щоб поставити нові”,  — каже директор Зеновій Кохман.

Гордістю села Нижній Струтин є місцевий дитячий садок “Журавлик”. 10 років він простоював, але спільними зусиллями змогли відновити роботу закладу. Його приміщення утеплили, зробили перекриття, провели ремонти. Зараз садочок відвідує 75 дітей, а робочі місця є в 19 працівників.

 

 

 

 

Завідуюча Наталія Бігун каже, що минулого року їх дошкільний навчальний заклад зайняв 3-є місце в області. Але й тут є “болючі” питання. Для прикладу нове обладнання для ігрових майданчиків на вулиці.

“Наші дерев’яні і вже починають виходити з ладу. А це ж питання безпеки дітей,  розповідає завідуюча Наталя Михайлівна. — Було б добре оновити і деякі меблі, постільну білизну”.

“Інфраструктура в селі є. Як депутат, я стараюсь докладати максимум зусиль для її розвитку, але цей процес не є миттєвим,  — зазначила Галина Самілів. У комунальній системі села складна ситуація з вивозом сміття. Майданчики швидко переповнюються, а розкидане сміття вже загрожує екологічною проблемою”.

Голова села Любов Сташків підкреслила, що потрібна і термінова реконструкція очисних споруд, а також облаштування дамби та проведення берегоукріплення:

“Коли в горах падає дощ, річка різко стає повноводною, виходить з берегів, завдає великої шкоди господарствам і жителям».

Депутат облради Богдан Станіславський, вислухавши проблеми громади Нижнього Струтина, запевнив, що спробує допомогти – як особисто так і на рівні депутатського корпусу.

Проблема з розмиванням русла річок у Рожнятівському районі є дуже актуальною. У селищі Перегінське теж одним із першочергових питань є берегоукріплення в районі автомобільного мосту через річку Лімниця. В пріоритеті і будівництво мосту через річку Радова, а також облаштування вуличного освітлення.

“Селище активно розбудовується і є потреба модернізації каналізаційних мереж. Потрібна реконструкція самоплинного каналізаційного колектора”, – каже селищний голова Ольга Абрам.

Власними силами тут облаштовують дитячий ігровий майданчик, відремонтували кілька вулиць. Але дороги все ж залишаються проблемним питанням. У соціальній сфері є велика потреба в будівництві ще бодай одного дошкільного навчального закладу.

“Наразі функціонує один дитсадок на 80 дітей. Вже визначилися із земельною ділянкою, підготували проект на будівництво ще одного. Орієнтовна вартість 19 мільйонів гривень”, – зазначила Ольга Василівна.

У планах і повноцінна реконструкція місцевого кінотеатру, щоб молодь мала місце для відпочинку.

 Селищний голова Перегінська каже, що всім селищем сподіваються на конструктивну співпрацю та допомогу.

“Такі зустрічі – це повноцінний початок співпраці. Коли знаєш стан реальних справ, то можеш зрозуміти, як можна допомогти їх покращити”, – запевняє Богдан Станіславський.