Новини

Всі новини
2017-07-13

Перші випускники школи комп’ютерної грамотності отримали сертифікати

Учням – трішки за 60. За місяць навчання на курсах комп’ютерної грамотності вони вже не лякаються слів браузер, віндовс і вільно користуються інтернетом. А ще всі п’ятеро зареєструвалися у соцмережі Фейсбук. Кажуть, тепер будуть лайкати фото знайомих. Організувала безкоштовні курси для людей зрілого віку політична партія «Самопоміч».

Пані Ганна – одна з випускниць курсів. Каже, що дома має ноутбук, але боялася раніше ним користуватися. Тепер з технікою подружилась.

Мар’ян Казимирович – найактивніший студент курсів. Йому – 64. Зараз захопився фотографією. Розповідає, що комп’ютером користується давно. Але зберегти потрібну інформацію про цікавинки фотомистецтва не вмів. Тепер на робочому столі завів спеціальну папку. Туди зберігає цікаві статті про своє захоплення.

«Мені потрібно коригувати фотографії у певних програмах. А в нашому віці ці знання не так швидко даються. Тому треба інформацію зберегти, щоб потім її перечитувати. Для цього й прийшов на курси», – каже пан Мар’ян.

Про враження від роботи з особливими учнями розповіла й викладач курсів – Оксана Артемовська. Каже, що була спеціальна програма навчання, але нею не користувалась. Темп і напрям задавали самі учні.

 «Найбільше цікавились соцмережами – як викладати картинки. Для жінок найбільше задоволення було шукати картинки квітів в інтернеті та завантажувати їх у Фейсбук. Просили пояснити, як працюють програми скайп, як створити електронну скриньку та працювати з нею, як шукати та зберігати інформацію», – каже Оксана Артемовська.

Розповідає, що з одного боку викладати було легко – бо це початкові знання з комп’ютерної грамотності, з іншого боку – потрібно багато терпіння та індивідуальний підхід, адже довелося не раз повторити те саме для засвоєння.

«Для мене найдорожча зарплата – їхнє тепло і любов. Мої рідні дідусь і бабуся померли, і ці старенькі люди стали дуже близькими, – каже викладач Оксана Артемовська. – Люблю і поважаю таких людей, що вони у свій поважний вік не сидять і не слухають, чи в них щось болить. Вони вчаться чомусь новому».

«Самопоміч» продовжуватиме навчання, тож всі охочі можуть реєструватися на наступний набір.

«Сучасна людина вже не уявляє свого життя без комп’ютера та інтернету. Але ті, кому за п’ятдесят, не завжди з ентузіазмом шукають інформацію – їм потрібно докласти чимало зусиль, щоб навчитися користуватися комп’ютером. На таких курсах вчимо базовим речам, але навіть і такі прості речі роблять життя наших особливих випускників цікавішим», – каже керівник міської організації партії «Самопоміч» Олександр Кулик.


Зареєструватися на безкоштовне навчання можна за телефоном (0342) 54-10-04.