Новини

Всі новини
2017-10-03

«Перемоги у спорті допомагають перемогам у політиці», – Інна Оробець

Сильна жінка, яка поєднує професійний спорт та політику. Її досягнення захоплюють та надихають, адже Інну Оробець знають далеко за межами України. У 2004 році вона виборола звання чемпіонки Європи з пауерліфтингу, у 2005 році – чемпіонки світу. З 2015 року представляє Коломийщину в обласній раді від партії «Самопоміч».

Спорт як спосіб життя

Щоденні тренування без права на лінь та сильна жага до перемог – Інна Оробець у великому спорті з 1991 року. У змаганнях і досі дає фору молодим. Цьогоріч вона стала бронзовою призеркою на чемпіонаті світу з результатом 122,5 кг та срібною призеркою чемпіонату Європи у жимі лежачи.

«Поки можу конкурувати – даю бій молодим», – каже Інна Оробець.

Про загальну кількість перемог спортсменка одразу і не пригадує: «Призером чемпіонату світу була, напевно, разів 8 чи 10 – треба сидіти і рахувати, бо відразу і не згадаю».

У спорт Інна прийшла у школі, коли набирали учнів у секції. Тоді зайнялася легкою атлетикою, а після школи вступила до Івано-Франківського коледжу фізичного виховання. Виконала норматив кандидата в майстри спорту зі штовхання ядра. Потім разом з чоловіком зайнялися пауерліфтингом.

«Штанга як снаряд не була для мене новою. А вправи, які входять в пауерліфтинг, були новими: інші правила та техніка виконання. Але мені сподобалося, тренуюсь і далі», – розповідає Інна Оробець.

Зараз вона готується до чемпіонату світу, який відбудеться у листопаді у трьох вправах: присідання, жим лежачи і тяга.

Секрет мотивації у спортсменки один – гарно виступити на змаганнях. Каже, що якщо нема прагнення до перемог на чемпіонатах, то нема й мотивації показувати максимальний результат.

Шлях у політиці

«Раніше політикою не займалася, бо все життя була у спорті. Але завжди слухаю, дивлюся, цікавлюся чимось іншим, тому захотіла щось змінити в області», – розповідає про шлях у раду Інна Оробець.

У 2015 році вона стала депутатом облради від партії «Самопоміч». Каже, що спочатку було важко. Але з часом занурилась у політику, але не настільки, щоб закинути тренування.

«Якщо в політику пірнеш з головою, то не залишиться сили на тренування», – каже Інна Оробець.

За два роки у раді Інна Оробець допомогла з виділенням коштів для спортивного майданчика Коломийської школи. Зараз на подвір’ї навчального закладу будують великий багатофункціональний спортивний майданчик. Його особливість – у поліуритановому покритті.

«Тут зможуть тренуватися діти у футболі, баскетболі і волейболі. Вони матимуть місце, де бігати і спортивно розвиватися», – каже депутат облради.

Поруч зі школою взагалі не було майданчика, тож його будівництво Інна Оробець вважає вагомим внеском у майбутній фізичний стан учнів.

«Саме у школі дітям треба прищеплювати любов до спорту. Якщо їх зацікавити у ранньому віці, то й далі будуть займатися фізичною культурою», – вважає спортсменка.

Також депутат добилася, щоб для Коломийського дитячого садочка «Росинка» виділили кошти з обласного бюджету на заміну вікон. А спільно з іншими коломийськими депутатами виділяли кошти на будівництво в Коломиї притулку для тварин.

Допомагає Інна Оробець й з депутатського фонду. Його використовує для потреб важкохворих та на лікування.

«Перемоги у спорті допомагають перемогам у політиці. Відверто кажу, що не таких великих перемог досягнула, бо мало часу пройшло. Але завдяки спорту багато хто мене знає – як прості мешканці, так і чиновники. Тому з ними легше домовитися», – каже Інна Оробець.

Тренерська діяльність

Вже понад 10 років Інна Оробець тренує дітей Коломийського ФСК «Локомотив» ім. Петра Федоровича. Серед вихованців – 4 майстри спорту міжнародного класу, чемпіонка та призери Європи.

«Це не кажучи про чемпіонів України», – додає спортсменка.

З досвіду зауважує, що одразу видно, чи закладена у дитини генетична схильність до занять пауерліфтингом. Але не все залежить від природи: «Головне, щоб було бажання – тоді можна тренуватися і показувати високі досягнення».

Розповідає, що останні 5-6 років підтримка професійного спорту є: і на державному рівні, і з боку місцевих чиновників.

«Звісно, хочеться більше, але нема такої фінансової можливості, – каже депутат облради. – Якщо на всеукраїнські змагання ще закладені кошти у бюджет, то вивести дітей на міжнародні змагання фінансування не вистачає. Також було б добре, якби обласна влада заохочувала дітей – виділяла премії не тільки людям, які перемагають на чемпіонатах Європи і світу, а й тим, хто посідає місця на чемпіонатах України. Сума може бути невелика, але це мотивувало б дітей, вони б розуміли, що своєю працею заробили якісь кошти».

 

Довідково:

Інна Оробець

Спортсменка-пауерліфтер, спортивний суддя, заслужений майстер спорту України, тренер, депутат облради, секретар постійної комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова, член депутатської фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

Досягнення:

Чемпіонат світу:

– золотий призер – 2005,

– срібний призер – 2002, 2004, 2008, 2010, 2011, 2012,

– бронзовий призер – 2007, 2009, 2015, 2017

Чемпіонат Європи:

– золотий призер — 2004,

– срібний призер — 2008, 2010, 2012, 2014, 2015, 2016, 2017

– бронзовий призер — 2011

Багаторазова чемпіонка України. У 2010 році склала екзамени на міжнародну суддівську категорію.