Новини

Всі новини
2018-12-27

Олег Березюк: Найбільша проблема країни – люди не довіряють владі

Сильна громада, цікаві і продуктивні зустрічі – так висловився про відвідини Тисмениці народний депутат, керівник фракції ПП «Об’єднання «Самопоміч» у ВРУ Олег Березюк. Водночас він зізнався, що відчуває, наскільки люди зневірені.

– Найбільша проблема країни – люди не довіряють владі, – сказав Олег Березюк. – Про це говорить і Андрій Садовий, вважаючи основним завданням відновлення такої довіри. Яким чином? Роботою. От у нас 99% законодавства про антикорупцію прийнято, воно найкраще в Європі, а корупція цвіте ще більше, ніж була. Бо люди, які сьогодні при владі, очолюють корупцію: генеральний прокурор. Прем’єр-міністр, Президент. Митниця як не здавала гроші, так і не здає. Олігархи як не платили податки за вивезення ресурсів, так і не платять. Коли це побороти, тоді люди почнуть довіряти державі.

При спілкуванні народного депутата з людьми виникали різноманітні запитання: від боротьби з корупцією до реформ в медицині та освіті і до соціальних проблем. Він мав зустрічі в лікувальних закладах і школі, в районній бібліотеці. Людей цікавлять і проблеми держави, і свої, локальні.

Приміром, у Тисмениці функціонує туберкульозне відділення, яке обслуговує кілька міст.

– І ті міста повинні мати відповідальність перед ними, бо вони насправді вирішують багато соціальних проблем, – вважає Олег Березюк. – Ті люди-безхатченки, які там лежать, вони б усі були в тих містах А так вони лікуються. Мені здається, що ми сьогодні маємо заохотити мерію Франківська, Тлумача, Надвірної, Тисмениці й інших допомагати цьому відділенню, бо там лежать їхні мешканці, які ходили б їхніми вулицями і мали б вони проблеми.

Народний депутат побував також в поліклініці. Позитивно оцінив те, що колектив поліклініки залишив у своїй структурі первинну і вторинну ланку. З 1 січня вже отримуватимуть фінансування за новою системою.

Назвав доброю справою те, що за сприяння депутатів фракції «Самопомочі» в обласній раді Богдана Станіславського, Олега Токарчука, Оксани Кисилиці лікувальні заклади отримали інфраструктурну допомогу, зокрема 34 комп’ютери для первинної охорони здоров’я. В цьому переліку є і ФАПи Тисменничини.

У школі № 1 Олег Березюк мав лекцію «Межа світів». Домовилися також з вчителями української мови і літератури, що вони зроблять спеціальний курс «Філософія людини і держави» за Франковим твором «Лис Микита».

– Але не за тим фейкованим, а за тим, який насправді був написаний Іваном Франком, – зазначив Олег Березюк.

Завдяки «Самопомочі» видана книга «Лис Микита» в авторському оригіналі, а не в перекрученій, фальсифікованій редакції, яка була переписана «під радянські канони». І читати цю книгу варто не лише дітям, а й дорослим. Читати, вдумуючись у філософський зміст.

За словами Олега Березюка, в Тисмениці потужний осередок «Самопомочі», який має довіру в людей і добре працює. А те, що нема розуміння з боку мера, не йде на користь місту.

Такі поїздки областями і районами вважає важливою складовою роботи народного депутата. Адже, за його словами, є три функції народного депутата: законодавча – творити закони, дивитися, чи ці закони справді працюють, а ще представницька: їздити, зустрічатися з людьми, слухати їх, а потім на базі цих досліджень творити закони.

Наступна поїздка народного депутата Олега Березюка планується в Долину.

Ярина Рудківська