Новини

Всі новини
2018-02-04

Нардеп Олег Березюк: «Медична реформа має зрозумілий механізм»

Днями Городенку відвідав народний депутат, голова фракції Об’єднання «Самопоміч» у Верховній раді Олег Березюк. На Городенківщину він прибув на запрошення голови місцевого осередку Володимира Новосельського. Нардеп побував у районній лікарні й провів конференцію з участю представників партії з різних районів нашої області та сусідньої Львівської.

Експерт у сфері медицини, оскільки сам є лікарем і довгий час працював за спеціальністю, пан Олег спершу попрямував до Центральної районної лікарні. Його гостинно зустріли головний лікар Олександра Косовець, завідувач первинної ланки медицини в районі Василь Федорів, завідувач поліклініки Галина Бортей і заступник головного лікаря ПМД з охорони дитинства та материнства Наталія Сав’юк. Звісно, вся розмова крутилася довкола медичної реформи, яка вступила в дію з першого дня цього року.

Перше, що запитала головний лікар ЦРЛ─ чи враховуватимуть при проведенні реформи особливості розташування, до прикладу Тисмениці, яка за кілька кілометрів від обласного центру, й Городенки ─ за 75 кілометрів. Таке запитання дуже сподобалося нардепові, він зауважив, що одразу чути справжнього професіонала своєї справи. Відповідаючи на це запитання, пан Олег порадив бути активними, відстоювати свої позиції, й у жодному разі не боятися реформи, а вивчати її можливості та користуватися ними.

Лікарі мали ще багато актуальних запитань до колеги, який є одним із представників галузі в найвищому законодавчому органі держави. До прикладу, «Що буде з багатьма медичними працівниками, яких скоротять?» Пан Олег зазначив:

─ Не треба оптимізацію називати скороченням. Все дуже просто, коли спеціаліст затребуваний, він у жодному разі не залишиться без роботи. У випадку з медиками ─ гроші йтимуть за пацієнтом, і до котрого лікаря матиме довіру хворий, на того й будуть спрямовані кошти, ─ підкреслив нардеп. – Основне, про що має думати медичний працівник ─ це як якісно надати допомогу хворому. Все. Це його пряме завдання. Тоді пацієнт буде задоволений і прийде в разі потреба знову до цього ж спеціаліста. Й іншим порадить. Та навіть коли людину навіть звільняють, то вона має рік часу, щоб, перебуваючи на біржі й отримуючи оплату, як і на робочому місці, могла знайти собі роботу. Ця реформа можливо не буде відбуватися легко, та вона є зрозумілою,  вперше за останні 20 років. Розробили нарешті реальний простий механізм, коли гроші держави за певні послуги будуть передані пацієнтові та його лікарю. Зауважте, це говорить лідер опозиційної фракції, ─ зазначив народний депутат.

Пан Олег детально пояснив, як саме діє принцип «гроші йдуть за пацієнтом», а також розповів, що процеси вже активно розпочалися:

─ До моєї мами, яка мешкає у Львові, нещодавно прийшла її дільничний лікар, якої вона раніше ніколи не бачила, й запропонувала підписати їй договір. Але ж мама довіряє й роками лікується у своєї лікарки, яка працює в іншому районі міста. Порадившись зі мною, вона справді замислилась, що краще вкладати договір з тим лікарем, який тебе лікуватиме, а не з тим, якого тобі «виділили» за місцем проживання. Люди повинні зрозуміти, що означає цей договір. А означає він напрямок грошей, які держава в рік видає мені, вам і кожному громадянину на амбулаторне лікування. Ми їх раніше ніколи не бачили й не думали, як ними розпоряджаються, коли зі зарплати ми платимо податок. Тепер все буде прозоро. Ці, скажемо, 400 гривень, не будуть іти в так званий спільний котел, а підуть конкретно лікарю, який буде надавати вам послугу. Ці 400 гривень потраплять до того, кого обере пацієнт. Крім того, коли ви, лікарі, складете декларації, це буде ще й справжній перепис реального населення.

Також нардеп дав вичерпні відповіді інші на професійні запитання медиків, наводив живі приклади й налаштовував на позитив.

─ За півгодини активного спілкування, – зазначив нардеп, вийшовши з лікарні, ─ почув багато цікавих для мене місцевих нюансів, які обов’язково врахую при роботі.