Новини

Всі новини
2017-08-10

На Бурштинській ТЕС говорили про екологію

Щоб досягнути європейського показника якості атмосферного повітря у зоні впливу підприємства потрібно зменшити шкідливі викиди у сім разів. Їхня допустима норма – 50 міліграмів на кубічний метр. Зараз цей показник на Бурштинській ТЕС становить 360 мг.

Під час роботи виїзної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування вирішили, що саме таке завдання має виконати найближчим часом Бурштинська ТЕС. Окрім того, експерти, науковці-екологи, посадовці та депутати оглянули стан справ на підприємстві.

На сьогодні на Бурштинській ТЕС вже проведено реконструкцію двох енергоблоків. Тривають завершальні роботи заміни ще одного блоку. Це дасть змогу зменшити концентрацію пилу в повітрі у кілька десятків разів і забезпечити їх кількість відповідно до європейських стандартів.

Зараз, за словами професора інституту вугільних енерготехнологій НАН України Ігоря Вольчина, викиди діоксину сірки на підприємстві перевищені в 20 разів, пилу – в 50 разів, оксидів азоту – в 6, 5 разів.

Нагадаємо, що екологічними, соціальними та юридичними питаннями Бурштинської ТЕС зацікавилася тимчасова контрольна комісія обласної ради, яка перевіряє виконання інвестиційних зобов’язань підприємством.

За словами голови комісії, депутата облради від партії «Самопоміч» Тараса Виноградника, після початку перевірки діяльність Бурштинської ТЕС активізувалась. Зокрема, відбувається заміна фільтрів, працівники забезпечені спецодягом для роботи у високих температурах.

«Будучи на підприємстві спілкувався з працівниками та керівництвом. Жива розмова дозволяє дивитися на речі під різними кутами зору та сприймати речі не так однозначно», – каже Тарас Виноградник.