Новини

Всі новини
2018-10-24

Іван Гарасимко: наглядові ради – це необхідність, яку перетворюють у міф.

Десятки мільярдів гривень щороку витрачаються підприємства, що знаходяться в комунальній власності, тобто, належать громадам міст. Багато з них є збитковими. У 2016 році парламент прийняв Закон «Щодо управління об’єктами державної та комунальної власності», яким була передбачена можливість створювати Наглядові ради при комунальних підприємствах. Це мало змінити ситуацію, адже ним передбачено, що членами таких органів управління мають бути не лише службовці чи депутати, але й незалежні представники громади. Однак місцеві чиновники його ігнорують. Досі не створено жодної Наглядової ради при комунальних підприємствах.

Депутат Івано-Франківської міської ради від ПП «Об’єднання «Самопоміч» Іван Гарасимко ще 22 серпня подав на розгляд сесії Івано-Франківської міської ради проект рішення, що передбачає утворення наглядових рад у двох комунальних підприємствах міста: КП «Івано-Франківськміськсвітло» та КП «Івано-Франківськводоекотехпром». Однак, секретаріат міської ради до сьогодні не опублікував проект рішення на офіційному сайті міської ради.

«Комунальні підприємства мають бути максимально прозорими для громади і наглядові ради є дієвим інструментом, який це забезпечить. Містяни мають мати можливість бути напряму залученими до процесу контролю за діяльністю комунальних підприємств, адже саме вони і є їхніми фактичними власниками. Ми обрали КП  КП «Івано-Франківськміськсвітло» та КП «Івано-Франківськводоекотехпром» адже, це одні з підприємств, які отримують дуже великі кошти з міського бюджету, тому їхня прозорість є надзвичайно важливою. Треба розуміти, що ефективні наглядові ради – це підвищення прибутку підприємств, якісніший менеджмент і, що найважливіше, вищий рівень довіри серед містян. Слово за керівництвом міста, яке поки мовчить. Іншими словами, наглядові ради – це необхідність, яку намагаються у міф», – каже Іван Гарасимко.

 

Для довідки нагадаємо, що наглядові ради не слід плутати з Громадськими радами, до яких вже звикли і які виконують консультативні функції. Однак, мета створення наглядових рад при підприємствах кардинально відрізняється від мети створення громадських рад. За своїми функціями, наглядова рада є саме органом управління, а отже найбільш доленосні рішення стосовно підприємства приймаються за участю її членів. Саме Наглядова Рада, у разі її створення, контролює і спрямовує діяльність керівника підприємства. По суті, це перенесення високих стандартів управління великими корпораціями на комунальні підприємства українських міст. Це потрібно, щоб зробити комунальні підприємства конкурентними в порівнянні з приватними.