Новини

Всі новини
2017-08-10

«Європейська культура витіснить «совковість» з голів людей», – Іван Гарасимко

Інтерв’ю із депутатом Івано-Франківської міської ради від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Іваном Гарасимком, повідомляє Івано-Франківська міська рада.

– Чому Ви вирішили стати депутатом?

Буду відвертим: мене завжди цікавила така річ, як політика. Це було рішення не одного дня. Я готувався до цього. В свій час познайомився з молодими креативними людьми, які займалися політичною діяльністю. Великим поштовхом до того, щоб піти в політику було те, що я завжди слідкував за діяльністю свого батька, який є для мене прикладом, а його діяльність стала основою моєї активної політичної позиції. В 2015 році я вперше балатувався в міську раду і отримав кредит довіри від своїх мешканців, від виборців.

– Що, на Вашу думку, допомогло Вам отримати депутатський мандат, враховуючи, що це Ваша перша каденція?

Найвищим суб’єктом територіальної громади є її житель. І, мабуть, потрібно починати з цього. Оскільки громадяни не мають практичної змоги управляти територією, то делегували права свої представникам, через процедуру виборів, нам – депутатам. І той, хто говорить, що від цих виборів нічого не залежить, що його голос нічого не вартий, я не йтиму на вибори, той сам собі шкодить.

Коли я працюю, то намагаюсь з кожної ситуації брати по-максимуму. Я спілкувався з громадянами, з виборцями. Я практично нічого не обіцяв, але точно запевнив, що по-мірі можливостей я буду їм допомагати. Обійшов весь свій округ, як кажуть «від хати до хати», не займався популізмом,а просто спілкувався з людьми та розповідав що планую зробити на окрузі.

– На Вашу думку, депутат – це…

Депутат – це ланка між мешканцем та виконавчою владою нашого міста. Депутат повинен чітко розуміти, що відбувається на його окрузі, які основні проблеми та які пріоритетні напрямки роботи. Депутат повинен цікавитись справами мешканців.

– Як вдається працювати на спільний результат з різними політичними силами в міській раді?

Я вважаю, що на сьогоднішній день в міській раді Івано-Франківська зібрався такий прошарок людей, з яким на сьогоднішній день ми знаходимо спільну мову, у нас спільна мета – ми всі працюємо на благо громади. Звичайно, що бувають різні протиріччя на рівні політсил, але в суперечці і конструктивному діалозі народжується істина. І це правильно. Діяльність теперішнього депутатського корпусу я оцінюю як продуктивну, є поєднання старшого покоління, а це означає досвіду, та молодшого – нових ідей. Пройшло ще мало часу і справжній результат ми побачимо через деякий час.

– Як Вам вдається поєднувати роботу юристом і вести активну депутатську діяльність?

На сьогоднішній день я займаюсь юридичною діяльністю, працюю юристконсультом. Якщо юрист може допомогти кільком десяткам людей, то політик – сотням й тисячам, якщо звісно він не відривається від своєї професії. Бо той, хто поєднує роботу і депутатство, найкраще знає як зарадити суспільним проблемам.

– Чи є у вас улюблене заняття, хобі та чи вистачає часу на відпочинок?

Важливе місце у моєму житті займає спорт. Прищеплюю любов до спорту в першу чергу своїм донечкам. Вони у мене займаються плаванням та великим тенісом. В здоровому тілі здоровий дух. Беззаперечна істина. Я займаюсь футболом, постійно граємо з друзями і це вже стало хорошою традицією.

Щодо відпочинку, то якщо з’являється кілька днів вихідних, то стараюсь проводити їх із сім’єю, інколи їздимо до батьків, бо рідко випадає нагода побачитись. Час від часу їздимо в гори.

– Що ми повинні зробити для того, щоб Івано-Франківськ став ще кращим?

Місто Івано-Франківськ дуже красиве. Воно має свій колорит, свої традиції, свою певну архітектурну спадщину. Тому, я вважаю, що необхідно більше часу приділяти на промоцію, щоб місто відвідувало набагато більше туристів, адже на сьогоднішній день є добре розвинена інфраструктура.

Вірю, що Івано-Франківськ рухається правильним шляхом і переконаний, що європейська культура витіснить «совковість» з голів людей. Бажаю, щоб Івано-Франківськ став містом нескінчених ідей, можливостей і пам’ятати, що ми самі будуємо місто в якому живемо.