Новини

Всі новини
2017-10-27

Депутати міськради просять не приймати законопроект про державний контроль

Якщо закон «Про здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України» таки приймуть, уся влада на місцях перейде до голів держадміністрацій.

Текст звернення з проханням до керівництва держави не допустити зміни владних повноважень місцевого самоврядування зачитала депутат міської ради від партії «Самопоміч» Олександра Федорук.

«Прийняття вказаного законопроекту перетворює реальну фінансову самоврядність та інші досягнення децентралізації на декларативні. Встановлення державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування у пропонований урядом спосіб спричинить блокування місцевих реформ», – йдеться у тексті звернення.

Реформа децентралізації триває вже два роки та має хороші успіхи для місцевого самоврядування. Депутати міськради стверджують, що законопроект щодо державного контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування, який зараз пропонує прийти рада, поставив під сумнів продовження реформи децентралізації. Замість можливості міського самоврядування самостійно приймати рішення на місцях, законопроект передбачає зосередження влади у руках голів адміністрацій, що «руйнує самостійність місцевого самоврядування, підпорядковуючи його керівникам держадміністрацій».

У свою чергу вони навіть не володіють ресурсами, які потрібні для непропорційно широких контрольних функцій у різних сферах, що визначає законопроект.

«Здатність місцевого самоврядування вирішувати локальні проблеми без зовнішнього впливу буде суттєво обмежена, а місцеві державні адміністрації зможуть зупинити рішення, якщо вони стануть невигідні окремим «урядникам», – зачитала Олександра Федорук.

Натомість депутати просять підготувати та публічно обговорити нову редакцію цього законопроекту.