Новини

Всі новини
2017-10-27

Депутати міськради просять керівництво держави доопрацювати проект бюджету на 2018 рік

Текст звернення до Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України зачитала голова фракції «Самопоміч» в міській раді Ірина Кулинич.

Проекту закону державного бюджету на 2018 рік у своїй теперішній редакції скорочує спроможність місцевого самоврядування: перекладає на місцеві бюджети оплату більшої кількості послуг, збільшує розмір реверсної дотації, яка повертається у держбюджет та суперечить реформі децентралізації.

 «Законом про державний бюджет на 2016 рік на місцеве самоврядування передали видатки на утримання професійно-технічної освіти, а державний бюджет на 2017 рік переніс на рівень місцевого самоврядування фінансування оплати праці непедагогічних працівників закладів освіти, оплату енергоносіїв та комунальних послуг на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, перевезення пільгових категорій громадян, яким держава гарантувала право безкоштовного проїзду», – йдеться у тексті звернення.

На 2018 рік проект бюджету перекладає на місцеві бюджети ще: оплату пільг за житлово-комунальні послуги для відповідних категорій населення, оплату заборгованості населення за житлово-комунальні послуги, оплату перевезення пільгових категорій населення, фінансування медичної і освітньої реформи.

Також передбачене збільшення розміру коштів місцевих громад, які вилучаються у державний бюджет з 50 до 80%.

«Такий відвертий грабунок зароблених громадянами коштів свідчить про проведення владою політики «упокорення» ефективних, ініціативних місцевих громад, які самостійно спроможні вирішити місцеві питання без втручання «центру», – зачитала депутат міськради Ірина Кулинич.