Новини

Всі новини
2018-11-21

Богдан Станіславський: Освіта виживає на ентузіазмі батьків і вчителів

Депутат обласної ради, керівник обласного осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч» Богдан Станіславський провів черговий виїзний прийом у селах Будзин, Делева, Мостище.

Ці три села входять до Олешанської ОТГ. Вони схожі між собою – знаходяться над Дністром, з чудовою природою, але нерозвинутою туристичною сферою, з не надто добрими дорогами, з наріканнями на владу, пенсії, ціни, безробіття. Особливі ще тим, що тут висока народжуваність, насамперед завдяки «кашкетникам» (так називають консервативних християн-протестантів у деяких селах Івано-Франківщини та Тернопільщини).

В Мостищі, де живе найбільше «кашкетників» і яке входило до Будзинської сільської ради, нема ні школи, ні клубу. Хіба в центрі села автобусна зупинка і магазин-будка, а на березі Дністра – дитячий майданчик, поставлений завдяки фракції «Самопоміч» в обласній раді. До речі, за сприяння «Самопомочі» з обласного бюджету виділені кошти на дитячий майданчик у Будзині та на огорожу навколо стадіону в Делевій.

Діти з Мостища ходять до школи в Будзині. І вже будзинській школі затісно. Колись тут була і школа, і дитячий садок. У 2000 році добудували нове приміщення – чотири класи, коридор, поставили електричний котел, і зараз у школі тепло. А от дитячого садка тепер нема, і це одна проблема. Ще одна – оте «затісно». Бо класи невеликі за розмірами, на 10 учнів (такий проект), а навчається в середньому по 25 учнів у класі.

– У нашій школі 180 учнів, – розповідає директор Будзинської школи Анастасія Готюр. – У першому класі 19 учнів, а через два роки буде понад 30 першокласників. Ми розпочали будівництво нової школи, вибудували перший поверх, але через брак коштів все зупинилося.

Ту попередню добудову зробили за два роки народним методом – силами і коштом громади, хіба цеглу було надано від держави. Та завершити теперішнє будівництво таким методом не вдасться, тож у Будзині сподіваються на підтримку держави і обласної ради. А діюче приміщення школи змогли б переобладнати під дитячий садок.

– Такі навчальні заклади потрібно підтримувати, – зазначив Богдан Станіславський. – На жаль, часто буває так, що поки школа будується роки – в ній відпадає потреба, настільки меншає учнів. А тут учнів багато і динаміка позитивна.

Велика школа і в Делевій. Хоча у ній не так тепло, як у будзинській: як пояснив завуч Іван Грицак, поміняли опалення і наразі не все відлагоджено.

Просять також у цій школі допомогти з проведенням проводового Інтернету і підключенням його до кожного кабінету.

Під час зустрічі з депутатом обласної ради і в Будзині, і в Делевій велика увага приділялася саме освітянським проблемам. Богдан Станіславський зазначив, що наразі «освіта виживає на ентузіазмі батьків і вчителів».  Він поінформував про пропозицію Андрія Садового та народних депутатів від ПП «Об’єднання «Самопоміч» закладати 25 відсотків державного бюджету на освіту і науку, а не збільшувати видатки на СБУ і прокуратуру.

Під час виїзного прийому депутата обласної ради Богдана Станіславського йшлося також про переваги децентралізації, про медичну реформу, про майбутні президентські вибори та можливість об’єднання навколо одного представника від демократичних сил, про соціальну відповідальність бізнесу, про землю як найбільше багатство, про готовність громад брати на себе відповідальність.

– Ви маєте велику перевагу – у вас є Дністер, – говорив Богдан Станіславський в обох селах. – Звичайно, для розвитку туристичної сфери необхідні значні вкладення. Але чимало можна робити самим, або хоча б почати робити. Приміром, можна проводити очищення Дністра, а гравій використовувати для бетонування своїх доріг. Варто шукати різні шляхи, аби заробляти. Бо серед наших проблем не лише корупція, а й безгосподарність. Децентралізація дає можливість громадам впливати на різні сторони життєдіяльності. І ці можливості слід використовувати.

Ярина Рудківська.