Новини

Всі новини
2018-10-12

Богдан Станіславський: Можна багато жалітися, але давайте робити, що можемо

Депутат обласної ради, керівник обласного осередку ПП «Об’єднання «Самопоміч» Богдан Станіславський провів черговий виїзний прийом у селах Палагичі, Грушка, Вікняни.

Роботи в селах нема, молодь виїжджає за кордон, субсидії забирають, пенсії не вистачає на прожиття – майже скрізь чули від людей такі нарікання. У Вікнянах, приміром, директор НВК Михайло Двояк навів цифри: останнім часом зі школи батьки забрали 40 учнів з 100 – зараз вони вчаться в Америці, Португалії, Італії і, до речі, показують відмінні знання. Така ж ситуація по інших селах. Люди емоційно запитували, чому втрачаємо талановиту молодь, чому, маючи родючу землю і чудові природні умови для розвитку туризму, не розвиваємо ці сфери? І майже риторично запитували: як виживати? При цьому додавали, що не вірять ні владі, ні політикам.

Важко переконувати людей, коли вони в такій зневірі. Але «скласти руки і чекати кінця», як сказала емоційно одна старша жінка, – це теж не вихід.

– Можна багато жалітися, але давайте робити, що можемо, – зазначив Богдан Станіславський. – Тому ми і проводимо такі виїзні прийоми у селах, щоб говорити з людьми, пробувати вирішувати проблеми разом. Якщо владі не вірять – її треба змінювати. Але і самим не слід бути байдужими. Не забуваймо слова Андрея Шептицького «Наша сила в нас самих».

Децентралізацію депутат обласної ради вважає однією з найважливіших реформ. Інша річ, що сьогодні фінансову самостійність громад столичні чиновники намагаються урізати за принципом «дали гроші, а тепер додають витрат». За словами Богдана Станіславського, під кожну реформу держава повинна забезпечити відповідне і стабільне фінансування. Цього, на жаль, нема.

І все ж є приклади успішних громад. Та й у цих трьох селах, де проходив виїзний прийом, є позитив. Палагицька сільська рада, яку очолює Ігор Петрук, вважається однією з кращих в районі. Зараз тут ремонтують клуб, провели благоустрій до Дня села (ще й гарна дата – 805 років) та районного конкурсу патріотичної пісні. У с. Вікняни завершують встановлення майданчика зі штучним покриттям перед школою. У с. Грушка, як розповіла директор НВК Марія Безверхів, провели ремонт школи, виділені кошти на утеплення навчального закладу. Водночас тут просять допомоги з оновленням комп’ютерного класу. Кажуть, деяким комп’ютерам понад 20 років. Є у школі гарний спортзал, та бракує спортінвентаря.

При спілкуванні з директором Палагицької НВК Яремою Гонсіровським та вчителями школи Богдан Станіславський говорив і про те, що реформи в освіті і в медицині не можна зводити лише до грошей.

– Реформа освіти – це більше, як стіну закласти меблями. На жаль, ми рідко говоримо, як вчити дітей, які методи використовувати, які інновації вносити, а все більше – розмови про гроші.

Радив також проводити роз’яснювальну роботу з людьми щодо підписання декларацій з сімейними лікарями. Бо окрім того, що багато хто байдужий до свого здоров’я, вони ще й мало знають про зміни, які принесе реформа охорони здоров’я, про програму «Доступні ліки».

В с. Грушка лікарську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини очолює молодий фахівець Юлія Тарновецька. Тут є гарні умови, зроблено ремонт приміщення, є мінімальний набір препаратів для невідкладної допомоги. І хоча облаштування приміщення ще продовжується, вже працюють за принципом денного стаціонару. Водночас укладають (наразі в паперовому варіанті) декларації з пацієнтами, які отримуватимуть первинну медико-санітарну допомогу в районному центрі ПМСД. За ініціативи фракції ПП «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді для первинної ланки охорони здоров’я було виділено 940 тисяч гривень на забезпечення оргтехнікою – комп’ютерами, планшетами, принтерами. З 34 комплектів один отримала і Грушківська амбулаторія. Однак тут ще нема проточної води, каналізації – сподіваються на допомогу з водогоном і очисними спорудами.

Запропонували у Грушці провести для людей курси домедичної допомоги, які зініціювала «Самопоміч».

А ще Богдан Станіславський порадив сільським радам уже планувати свої місцеві бюджети. За його словами, Державний бюджет може бути прийнято в середині листопада, тож на місцях варто знати, на чому стоять.

Ярина Рудківська.